İZMİR ÇIKIŞLI TURLAR

REZERVASYON : 0850 840 90 32

0232 463 48 68 - 0232 246 56 56

 

HIZMETLER

lux otobüslerde ulaşım

PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

 Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe  2 Akşam Yemeği

Otobüs İçi

İkramlar

5*OTEL 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

GÖRÜNTÜLER

İZMİR ÇIKIŞLI ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

HEMEN REZERVASON YAPTIRIN

Hareket noktalarından siz değerli yolcularımızı alıp, tur boyunca bize eşlik edecek rehber ve kaptanımızla tanıştıktan sonra Çanakkele’ye doğru hareket ediyoruz.  Sabahın erken saatlerinde Gelibolu Milli Parkı’na vardıp Çanakkale Turu’muzu Kilitbahir ziyareti ile başlatıyoruz. Kilitbahir Kalesi’ni aracımızdan panaromik olarak gördükten sonra Çanakkale Cephesi’nin unutulmaz kahramanlarından Hayratlı Seyit Onbaşı heykelinde ilk fotoğraf molamızı veriyoruz. Ocean adlı İngiliz savaş gemisinin batmasına sebep olan 275Kg ağırlığındaki top mermisini üç kez namluya sürmeyi başaran Koca Seyit hakkında rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Mecidiye Tabyası’na geçiyoruz. Burada rehberimizin sunumlarını dinleyip fotoğraf çekimi yapıyoruz. Her yıl 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü’nde törenlerin düzenlendiği Çanakkale Şehitler Abides’ni ziyaret ediyoruz. Tören Alanı, Abide, Savaş Kabartmaları, Meçhul Asker ve Morto Koyu hakkında rehberimizin bilgilendirmesi sonrasında fotoğraf çekimi yapıyoruz. Seddülbahir Köyü’nden geçerek Ertuğrul Koyu’nu yukarıdan izliyor ve burada bir diğer kahramanımız Yahya Çavuş Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. İngiliz Cape Helles anıtını panaromik olarak gördükten sonra öğle yemeği için ara veriyoruz. Yemek sonrası Çanakkale Turu’muzun bir sonraki durağı olan, Dünya’nın en kanlı savaşlarından biri olan Çanakkale Cephesi’ndeki, savaş döneminden kalma gerçek mermi, top güllesi, tüfek ve şarampel parçası gibi objelerin sergilendiği Alçıtepe Köyü’ndeki Salim Mutlu Harp Koleksiyonları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki adresimiz olan, gazilerimizle birlikte yabancı askerlerin de aynı alanda tedavi edildiği Zığındere Mevkiindeki Sargı Yeri Şehitliği ziyareti sonrası Mehmetçiğe Saygı Anıtı’na gidiyoruz. Rehberimizden anıt hakkından bilgi alıp Anzak Askerleri’nin en önemli anıtı olan Yalnız Çam (LonePine) Anıtı’na geçiyoruz. Sonrasında Kırmızı Sırt Bölgesi’ne vardığımızda birbirine çok yakın olan Türk ve Anzak Askerleri’ne ait siperleri görüyoruz. Mustafa Kemal’e bağlı olan 57. Alay’a ait şehitlerimize ulaştığımızda ise aracımızdan iniyor anıtın açılısına torunu Eylül ile birlikte katılan Hüseyin Dede ile Eylül’ün heykelini görüp Mustafa Kemal’in “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” diye seslendiği 57. Alay’a ait şehitliği ziyaret ediyoruz. Daha sonra  Mustafa Kemal’in Türk Ulusu’na bağışladığı yer olarak da anılan Mustafa Kemal’in bir şarapnel parçası sonucu cep saatinin parçalandığı yer olan Conk Bayırı’ndaki ziyaret esnasında Yeni Zelandalılara ait anıtı da görüyor ve kahraman şehitlerimizi daha bir farklı anlamanın verdiği huzur ve bilinç ile bölgeden ayrılıyor akşam yemeği ve konaklama için Çanakkale Merkez’de bulunan otelimize geçiyoruz.

 

 

2. Gün: Çanakkale Merkez - Truva

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, 19. yüzyılın sonlarına doğru iki katlı olarak inşa edilen Çanakkale Kent Müzesi, ünlü Çanakkale türküsünde adı geçen Aynalı Çarşı , 1897 yılında ll. Abdülhamit döneminde yaptırılan Çanakkale Saat Kulesi'ne ziyaretlerimiz sonrasında tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva (Troya) Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva Antik Kenti gezimizin ardından akşam saatlerinde İzmir’e dönüş yoluna çıkıyor, başka bir Yurtiçi Turu, Yurtdışı Turu ya da Kültür Turu’nda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETİ 199 TL

 

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

 

Lüks otobüslerle ulaşım

Tüm Çevre gezileri

3* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama

Otobüs İçi İkramlar

Zorunlu Seyahat Sigortası

Güvencesi

Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Otopark Ücretleri

Rehberlik Hizmeti

Park Girişleri

 

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel harcamalar,

Öğle yemekleri,

Tur Programına Dahil Tüm Müze Ve Ören Yeri Girişleri

 

 

 

 

 

MARTI TUR TURİZM LTD. ŞTİ

İZMİR MT TUR SEYAHAT ACENTASI

0850 840 90 32

0232 463 48 68 - 0232 246 56 56

 

İZMİR ÇIKIŞLI KÜLTÜR TURLARI - KAPADOKYA TURLARI - KARADENİZ TURLARI - AVRUPA TURLARI  - AMERİKA TURLARI - ANKARA TURLARI - ALAÇATI TURLARI - BODRUM TURLARI - İSPANYA TURLARI - GEMİ TURLARI - GAP TURLARI - EGE TURLARI - ÇANAKKALE TURLARI - BÜYÜK BALKAN TURLARI - BÜYÜK AVRUPA TURLARI - YUNAN ADALARI TURLARI - RODOS MİDİLLİ SÖMBEKİ SAMOS ADA  TULARI - SAKIZ ADASI TURLARI İLE HİZMETİNİZDEYİZ

 

 

Konaklamalı ÇANAKKALE turu

Çi Börek ve Ayran // Porsuk Çayı