Sayfamız Hazırlanmaktadır....

 

 

İzmir çıkışlı Balkan Turları

Selanik Turları

Yunanistan - Makedonya - Bulgaristan Turları

Belgrad Turu

Baştanbaşa Balkanlar 8 Günde 8 Ülke

Üsküp - Ohrid Turu

Balkan Üçgeni Turu

Saraybosna Turu

Dubrovnik Turu

Görkemli Romanya Turu

Rumelide 3 Ülke Turu

Zagreb Turu

Balkan Güzelleri Turu

 

Tarihler ve Rezervasyon İçin 0232 463 48 68

HEMEN REZERVASON YAPTIRIN

BALKAN

Balkan ülkeleri; tarihi noktaları, geniş caddeleri, gece hayatı ve yerel lezzetleri ile uzun soluklu bir gezi düşleyenlerin rotasına eklenmeye devam ediyor. Hem ucuz hem vizesiz hem de keşif dolu bir tur programı düşünüyorsanız sizler de Balkan turlarıyla birbirinden güzel ülkeleri ve şehirleri gezebilirsiniz. Uçaklı Balkan Turlarımızda vizesiz olarak seyahat edebilirken, Otobüslü Balkan Turlarımızda vize almanız gerektiğini özellikle hatırlatmak isteriz. İzmir Çıkışlı Otobüsle Balkan Turlarımızdan dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

 

Balkanlar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sırbistan: Sırbistan için Balkanlar’ın başlangıç noktası diyebiliriz çünkü başkent Belgrad, Balkan turlarının ilk durağı olmakta. Sırbistan-Belgrad’da; Kalemegdan Parkı, Cumhuriyet Meydanı, Şehir Müzesi, Sava Katedrali, Nikola Tesla Müzesi, Skardarlija Caddesi, Belgrad Turunda gezmeniz gereken en önemli noktalar.

 

Bosna Hersek: Bosna Hersek özellikle Saraybosna ve Mostar şehirleriyle ön plâna çıkıyor. Balkan turlarında bu iki şehir baştan sona mutlaka gezilmeli. Mostar Köprüsü, Karagöz Bey Camii, Müslüm Bey Konağı, Koski Mehmet Paşa Camii ve Katolik Katedrali, Mostar şehrinin başlıca gezi noktaları. Başçarşı, Saat Kulesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, Morica Han, Hünkar Camii ve Svrzo Evi ise Saraybosna Turu gezi listenizde mutlaka olsun.

 

Karadağ: Balkan ülkeleri arasında hem ucuz hem de güzel bir ülke olan Karadağ’ı tur programınıza dahil etmeyi unutmayın. Karadağ’ın başkenti Podgorica olsa da, turistlerin en rağbet ettiği nokta Budva oluyor. Tabii bunda Budva’nın plajları ve gece hayatının etkisi büyük. Budva gezinizde; Eski Kent (Stari Grad), Budva Kalesi, Morgen Plajı, Saint John Kilisesi ve Dans Eden Kız Heykeli’ni mutlaka ziyaret edin.

 

Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan, Kosova ve Makedonya da Balkan ülkeleri arasında olup, Balkan turlarında sıklıkla ziyaret edilen yerlerdir.

 

Balkanlar’da Yapılacak Aktiviteler

Balkanlar, özellikle tarihiyle ön plâna çıkıyor. Balkan ülkelerinin sahip olduğu tarihi kalıntılara bol bol vakit ayırmaya çalışın.

Belgrad, Mostar ve Budva, özellikle gece hayatıyla ön plâna çıkan bölgeler. Gece eğlenmek için tercihinizi bu üç bölgeden yana kullanın.

Balkanlar’da Ne Yenir?

Balkan ülkelerinin hangisinde olursanız olun Balkan mutfağının en lezzetli yemeklerini deneyebileceğiniz restoranlar bulabilirsiniz. Arnavut, Boşnak, Hırvat, Osmanlı, Karadağ, Sırp ve Türk mutfaklarının birleşmesinden oluşan Balkan mutfağında; samsa, kaçamak, Boşnak Böreği, Arnavut ciğeri, Elbasan tava, pleskavitsa (Balkan hamburgeri), popara ve flija en çok tüketilen lezzetlerdir.

 

MARTI TUR TURİZM LTD. ŞTİ

İZMİR MT TUR SEYAHAT ACENTASI

0850 840 90 32

0232 463 48 68 - 0232 246 56 56

 

İZMİR ÇIKIŞLI KÜLTÜR TURLARI - KAPADOKYA TURLARI - KARADENİZ TURLARI - AVRUPA TURLARI  - AMERİKA TURLARI - ANKARA TURLARI - ALAÇATI TURLARI - BODRUM TURLARI - İSPANYA TURLARI - GEMİ TURLARI - GAP TURLARI - EGE TURLARI - ÇANAKKALE TURLARI - BÜYÜK BALKAN TURLARI - BÜYÜK AVRUPA TURLARI - YUNAN ADALARI TURLARI - RODOS MİDİLLİ SÖMBEKİ SAMOS ADA  TULARI - SAKIZ ADASI TURLARI İLE HİZMETİNİZDEYİZ

 

İZMİR MT TUR SEYAHAT ACENTASI

0850 840 90 32

0232 463 48 68 - 0232 246 56 56